Inštalácia

ZAMERANIE A APLIKÁCIA 

Plstené obklady stien

Pokiaľ ste sa rozhodli obohatiť svoj interiér niektorým plsteným obkladom z našej ponuky, v texte nižšie sa dočítate, aký je postup zamerania, objednania a samotnej aplikácie. 

V prvom rade je potrebné vybrať, kde obklad chcete aplikovať. V podstate každý prípad aplikácie je špecifický. Základ je ale zameranie a buď osobná obhliadka interiéru alebo telefonická konzultácia. Na každý dopyt reagujeme najskôr telefonicky a pokiaľ ide o jednoduchý priestor a vhodný povrch, nebude potrebná obhliadka a zameranie necháme na Vás. Väčšie alebo zložitejšie realizácie samozrejme najskôr osobne obhliadneme. Ideálny povrch na aplikáciu je hladká omietka alebo sadrokartón. Príliš drsné omietky treba prebrúsiť alebo naniesť tenkú vrstvu sadrovej stierky. Samozrejme plstený obklad je možné aplikovať aj na akékoľvek povrchy, to je ale potrebné vopred skonzultovať.

Keď je priestor korektne zameraný a dohodnuté detaily, je potrebné vyplniť záväznú objednávku a uhradiť zálohu. Tu je to opäť individuálne, ale záloha sa zvyčajne pohybuje okolo 30% z objednávky. Zálohu požadujeme vzhľadom na to, že sa jedná o ručnú, časovo náročnú výrobu na zákazku. Výroba obkladu trvá od dvoch do šiestich týždňov, v závislosti od veľkosti objednanej plochy a vyťaženosti výroby.

Po skompletizovaní objednávky Vás kontaktujeme a dohodneme si s pre Vás vhodný termín na realizáciu. Predpokladom je samozrejme dobre pripravený povrch. Plstené obklady sa aplikujú pomocou kontaktného lepidla bez akéhokoľvek zápachu, takže hneď po dokončení aplikácie je priestor pripravený na používanie. Krajné dlaždice na mieste zrezávame na potrebný rozmer, a koncové hrany sa obyčajne ukončujú pásom plsti rovnakej farby, aby nebolo vidno surovú hranu. Lepenie obkladu do 10m2 obyčajne zvládneme v priebehu jedného dňa.

Akustické obrazy

Každý akustický obraz je dodávaný aj so závesným kovaním, vŕtacou šablónou a spojovacím materiálom. Keďže hmotnosť akustického obrazu nie je veľká, zavesený môže byť na akúkoľvek stenu (tehla, pórobetón, sadrokartón, drevo, atď.). Montáž je veľmi jednoduchá, stačí k nej základná technická zručnosť a budete potrebovať len vodováhu, vŕtačku, vrták M8 a skrutkovač.   

Po výbere vhodného miesta, kde by mal obraz visieť stačí priložiť vŕtaciu šablónu a podľa vodováhy ju ustáliť do vodorovnej polohy a označiť diery. Následne sa na označenom mieste vyvŕtajú diery a osadia univerzálne hmoždinky, ktoré sa prispôsobia podkladu (nemusíte teda rozmýšľať, či sú vhodné pre váš typ steny). Pribalenými skrutkami sa pomocou skrutkovača pripevnia dva kusy závesného kovania. Keďže druhá časť kovania je už pripevnená k obrazu, teraz ho stačí len zhora zasunúť do vami pripevneného kovania na stene a je hotovo.